Veteriner seçiminde nelere dikkat edilmelidir?

Veterinerlik dünyanın en büyülü mesleklerinden bir tanesidir. Alsancak Veteriner Polikliniği olarak sürekli hayvanlarla birlikte olmak ve onların yardıma ihtiyaç duydukları her anda onlara yardım edebilmek bizim için gerçekten büyülü ve anlamlı bir olay. Alsancak Veteriner bulunduğu İzmir’de oldukça popüler ve sevilen bir yer olmasını her an aynı heyecan ve yardım duygusu ile işe sarılmasından elde ediyor. Peki, Alsancak Veteriner’e gelemeyecek başka illerde bulunan hayvan dostları veteriner seçimi yaparken nelere dikkat etmelidir?

 

  1. Eğer bu sizin ilk veteriner deneyiminiz olacaksa diğer hayvan sahiplerinden öneriler alın.

Öncelikli olarak etrafınızda bulunan, tanıdığınız kişilere gidin ve hizmet aldıkları veterinerler hakkında sorular sorun belirli bir süre sonra kafanızda fikirler şekillenmeye başlayacaktır. Bu sayede veterineriniz ile tanışmaya bir adım daha yaklaşmış olacaksınız.

  1. İnterneti kullanabilirsiniz

İnternette bulunduğunuz bölge için arama yapabilirsiniz örneğin “Alsancak Veteriner” yazdığınızda bir çok sonuç çıkacaktır ama yorumları ve yorum sayılarını incelediğinizde seçiminiz tabi ki Alsancak Veteriner Polikliniği olacaktır J.

  1. Yakında bulunan veterinerleri tercih edebilirsiniz

Veterinerinizin evinize yakın olması da aslında bir tercih sebebidir. Bu bir çok yönden bir avantajdır özellikle dostunuz iri bir köpekse J

  1. Takip sistemi var mı?

Veterinerinizin sevimli dostunuzun aşılarını ve hastalıklarını düzenli olarak takip ediyor olması gerekiyor. Bunu yapmayan bir veteriner ilgili değildir ve bizce tercih edilmemelidir.

  1. Temiz ve konforlu bir ortam

Veteriner kliniğine gittiğinizde alanın temiz ve konforlu olması gerekmektedir, tabi ki sevimli dostunuz için sizin değil. Dostunuz kendisini gergin hissetmemelidir. Doğru bir veteriner bir birine sıkıntı yaratabilecek iki farklı hayvanı anlamalı ve buna göre hayvanları kliniğe almalıdır.

  1. Alsancak Veteriner

Tüm bu maddelere harfiyen uyan bir kliniği incelemek içinse sizi Alsancak Veteriner Polikliniğine bekliyoruz.